Olsztyn – stolica województwa warmińsko-mazowieckiego to fascynujące miasto, otoczone pięknymi jeziorami, ale także pełne życia kulturalnego i społecznego. Zakup domu w Olsztynie gwarantuje wiele korzyści. To dostęp do świetnych ośrodków szkolnych i akademickich, teatrów i muzeów a także najpiękniejszych elementów przyrody. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego naprawdę warto rozważyć zakup domu w Olsztynie.

Olsztyn to stolica Warmii i Mazur

Olsztyn to miasto położone w jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Stanowi doskonałą bazę wypadową w najpiękniejsze zakątki Mazur. W sąsiedztwie miasta znajdują się takie jeziora jak Wulpińskie, Linowskie czy Kleparskie. Sąsiaduje ono także z  Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Dzika przyroda sąsiaduje tutaj ze wszystkimi dogodnościami, jakie niesie za sobą życie w mieście. Olsztyn jest głównym ośrodkiem kulturowym, gospodarczym i edukacyjnym w regionie. Miasto podzielone jest na jednostki pomocnicze gminy, którymi są dwadzieścia trzy ulokowane w jego granicach osiedla.

Olsztyn to miasto akademickie

Olsztyn jest siedzibą cenionego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, jednak w jego granicach znajduje się sześć innych uczelni wyższych, w tym zamiejscowy wydział Gdańskiej Wyższej Szkoły Administracyjnej. To jednak nie wszystko. Na terenie miasta znajdziemy także kilkadziesiąt szkół podstawowych i gimnazjów a także aż dwadzieścia osiem liceów ogólnokształcących. Znajdują się tu także aż czterdzieści trzy przedszkola. Jak widać jest to więc miasto niemal idealne dla rodzin z dziećmi. Rozważając zakup apartamentu lub domu w Olsztynie możemy z powodzeniem wziąć pod uwagę właśnie to, że wszystkie szczeble edukacji będą na wyciągnięcie ręki.

Czy warto kupic dom w Olsztynie - deweloper cns development

Olsztyn to miasto z doskonałą komunikacją

Olsztyn jest miastem, które zamieszkuje ponad sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Zajmuje ono powierzchnię prawie dziewięćdziesięciu kilometrów kwadratowych. Zarówno liczba mieszkańców, jak i powierzchnia wymagają dobrze rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej. Miasto Olsztyn świetnie daje sobie radę w tej materii. System komunikacji miejskiej w Olsztynie rozwijany jest konsekwentnie od 1907 roku. Funkcjonuje tam trzydzieści pięć linii autobusowych oraz trzy linie tramwajowe, Po mieście jeżdżą także trolejbusy. Cała komunikacja w Olszynie kontrolowana jest przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje Olsztyńska Karta Miejska, która służy do przejazdu wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Jeżeli więc planujemy zakup domu na nowym osiedlu w Olsztynie, możemy mieć pewność, że codzienne poruszanie się po mieście będzie proste i bardzo ergonomiczne. Do miasta prowadzi także linia kolejowa, z której dojechać można do wszystkich większych polskich miast.

Olsztyn to rozwinięty przemysł i handel

Stolica Warmii i Mazur to miasto, w którym prężnie działa przemysł oponiarski. To tutaj znajduje się fabryka opon Michelin, co sprawia, że Olsztyn obok Dębicy jest jednym z głównych ośrodków tego przemysłu. Znajdziemy tu także przedsiębiorstwa wnętrzarskie i meblowe, a także kilkadziesiąt zakładów przemysłowych. Ulokowano tu fabryki mebli, browary a nawet fabrykę rękawiczek. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że Olsztyn jest miastem przemysłowym. Bardzo prężnie działa tu także handel. Na terenie miasta znajdziemy prawie dziesięć galerii i centrów handlowych.

Dom w Olsztynie na rynku pierwotnym – wybierz wygodę i jakość

CNS Development to deweloper, który proponuje fantastyczne i doskonale ulokowane szeregowce, domki  w Olsztynie. Nowe osiedla deweloperskie to doskonałe miejsce do mieszkania zarówno dla osób samotnych, jak i dla rodzin z dziećmi. Nieruchomości na nowym osiedlu są wygodne i bardzo komfortowe oraz zbudowane z doskonałej jakości komponentów. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które zamierzają kupić sobie dom lub apartament w Olsztynie. Ulokowane na osiedlu Redykajny inwestycje to gwarancja mieszkania w pięknym zakątku Olsztyna – idealne dla młodych rodzin oraz osób, które poszukują swojego miejsca na świecie. Nowoczesne osiedla maksymalnie dostosowane są do potrzeb mieszkańców i mogą być dowolnie dostosowywane do ich indywidualnych potrzeb.

Warto mieszkać w Olsztynie

Olsztyn jest miastem nie tylko wyjątkowo pięknym i szczycącym się bogatą, wielonarodową historią. To przede wszystkim ośrodek miejski, w którym znajduje się wszystko, czego możemy oczekiwać po mieście tej wielkości. Rozwinięty przemysł i handel to dla wielu mieszkańców gwarancja zatrudnienia. Świetnie rozbudowana sieć komunikacji miejskiej sprawia, że po mieście możemy poruszać się z ogromną łatwością. Miasto jest ośrodkiem akademickim, a ponadto znajdują się w nim prywatne i publiczne szkoły – zarówno podstawowe, jak i średnie. Jest to więc doskonałe miejsce do życia dla rodzin, które planują dzieci albo już je mają. Olsztyn jest miastem, w którym zdecydowanie warto mieszkać. Zakup domu lub mieszkania na nowoczesnym osiedlu deweloperskim może być naprawdę doskonałą życiową decyzją.

domy w Olsztynie