Każdy z nas potrzebuje jakiejś przestrzeni do życia. Taką przestrzenią jest na przykład własny domek czy też szeregowiec. Dlaczego jednak by nie skorzystać z ekologicznych, a czasami nawet odnawialnych źródeł energii. Tym bardziej że chyba każdemu z nas zależy też na oszczędzaniu pieniędzy. Dzięki nam dowiecie się na czym to polega, oraz gdzie możecie znaleźć takie miejsce dla siebie i swoich bliskich. Miejscem tym jest niewątpliwie nowo powstająca inwestycja osiedle Nowe Redykajny, gdzie nowoczesne podejście do architektury łączy się z dbałością o ekologię. Obecnie szeroki dostęp do instalacji fotowoltaicznej daje szerokie pole do popisu, gdyż instalacja paneli słonecznych może znacząco wpłynąć na koszty utrzymania domu, szczególnie w okresie zimowym, kiedy wzrasta zapotrzebowanie na zużycie energii elektrycznej. Dzieje się tak, ponieważ dzień wtedy staje się krótszy, przez co musimy częściej korzystać ze sztucznego światłą. Innym powodem wzrostu zużycia energii elektrycznej jest ogrzewanie elektryczne, które jest coraz bardziej popularne. Z tych powodów warto rozważyć montaż paneli słonecznych, gdyż pozwalają one na znaczne obniżenie rachunków za prąd.

osiedle domków ekologicznych, CNS Development Olsztyn

Fotowoltaika jako sposób na zaoszczędzenie na energii elektrycznej.

Fotowoltaika to nic innego jak prąd pozyskiwany ze specjalnych paneli słonecznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną (zwłaszcza gdy zwrócą się nam koszty instalacji fotowoltaicznej), jaką zużywamy w naszym domostwie. Wiele osób myśli, że aby tak się stało, potrzebne są specjalne baterie, które są ładowane przez panele słoneczne. Jest to nie prawda, ponieważ obecnie najpopularniejszą metodą jest sprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii naszemu dostawcy prądu, i odebranie jej w postaci tańszych rachunków w okresie większego zapotrzebowania na prąd, jak na przykład w okresie jesienno-zimowym. Uzyskaną energię możemy przeznaczyć na co chcemy, na przykład na ogrzewanie domu czy też na przykład coraz popularniejsze ładowanie aut elektrycznych w naszym przydomowym garażu. W jaki sposób jednak określić ile energii zużywamy, a co za tym idzie ile jej tak na prawdę potrzebujemy ? Jest to wbrew pozorom dosyć proste, a mianowicie możemy zwrócić się do naszego dostawcy prądu o podliczenie zużytej przez nasz w ciągu roku energii, a następnie dodać do tego na przykład 20 procent w razie, gdyby z jakiegoś powodu zużycie wzrosło. W ten sposób będziemy wiedzieli jakie panele dobrać, a jeżeli nie znamy się na tym, to tym sposobem ułatwimy pracę osobie projektującą dla nas instalację fotowoltaiczną. Jeżeli dodamy do tego takie instalacje jak na przykład pompy ciepła, czy też rekuperacja, która generalnie mówiąc zapewnia przewiew w mieszkaniu, jednocześnie odzyskując sporą część ciepła z powietrza, to nasz dom staje się niemalże całkowicie darmowy w utrzymaniu.

deweloper olsztyn - domki szeregowe - nowe redykajny

Dlaczego warto kupić dom w Olsztynie?

Ponieważ przykładowo po pierwsze możemy energię przeznaczyć na działanie pompy ciepła, a z kolei rekuperacja pozwoli na odzyskanie nawet kilkudziesięciu procent ciepła z powietrza. Gdy to podliczymy, to w ciągu kilku lat może okazać się, że cała inwestycja przynosi naprawdę wymierne korzyści w postaci sporych oszczędności dla naszego portfela, gdyż dzięki instalacji fotowoltaicznej możemy zaoszczędzić między innymi na ogrzewaniu- możemy zamontować pompę ciepła, która sama w sobie jest energooszczędna, zamontować instalację do rekuperacji, przez co również będziemy mieć oszczędności na cieple oraz świeże powietrze, zasilać urządzenia RTV i AGD, a nawet podgrzewać wodę do mycia. Instalacja paneli fotowoltaicznych to ważny element etapu 2 budowy naszego ekologicznego osiedla.

Ekologiczne osiedle Nowe Redykajny Olsztyn

Czy jednak musimy to wszystko sami ogarniać ? Oczywiście, że nie, możemy zdać się też na wiedzę i doświadczenie fachowców z biura deweloperskiego CSN Development, które zrobi to za nas. Po naszej stronie pozostanie tylko wybór odpowiedniego dla nas szeregowca. Prezentowane przez dewelopera CNS Development szeregowce tworzą jedno ekologiczne osiedle. Dzięki różnego rodzaju nowoczesnym rozwiązaniom planowane czterdzieści domków szeregowych będzie będzie wykonanych z najwyższej jakości ekologicznych materiałów. Przykładowo dzięki połączeniu pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym, w jesteśmy w stanie uzyskać optymalne dla nas ogrzewanie w każdym pomieszczeniu, gdzie będzie się takie ogrzewanie znajdowało. W ten sposób, jeżeli do damy do tego panele fotowoltaiczne, to jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę sporo oszczędności na ogrzewaniu naszego domku.

osiedle domków szeregowych Nowe Redykajny Olsztyn

Atrakcyjna lokalizacja naszych domków

Dzięki atrakcyjnej lokalizacji, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dostęp do między innymi takich atrakcji jak na przykład bliska odległość do pobliskich jezior Żbik, Tyrsko, Ukiel, które są rajem dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury. Ponadto mimo położenia na uboczu, nasze osiedle ma dogodne połączenie autobusowe z centrum Olsztyna, ponieważ w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe linii numer 127 oraz 101. Nie ma też żadnego problemu, jeżeli chcemy samodzielnie dojechać samochodem do centrum Olsztyna.

Jakie są więc koszty zakupu ?

Cena za nasz szeregowiec z działką o powierzchni 225 metrów kwadratowych to jedynie 700 tysięcy złotych, natomiast za szeregowca z działką o powierzchni od 340 do 460 metrów wynosi jedynie 750 tysięcy złotych. Jeżeli dodamy do tego, że oprócz podstawowych mediów, każdy budynek będzie posiadał posadzki, stolarkę okienną, drzwi wejściowe i oraz bramę garażową. W ramach zakupu wykonujemy również też instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną z gniazdkami i włącznikami. Dla tego też jak tylko dokonają Państwo zakupu wybranego przez Państwa domku, mogą od razu Państwo przystąpić do takiego wykończenia, na jakie Państwo będziecie tylko mieli ochotę. W ten sposób możecie Państwo nie jako przygotować dom pod swoje potrzeby. Niewątpliwym atutem naszych domów jest też unikalny nowoczesny design, tworzony przez naszych architektów. Kolejnym atutem jest również to, że każdy dom jest tworzony od postaw z najwyższej klasy materiałów, co pozwala na jego bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Innym istotnym aspektem naszej inwestycji jest również to, że, każdy domek będzie posiadać elegancką elewację, chodnik i podjazd pod garaż z kostki brukowej, co z kolei sprawia, że nasza inwestycja jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

Deweloper Olsztyn - domki szeregowe - Eko osiedle - OZE

Nie wiem, w jaki najlepszy sposób sfinansować zakup domku.

Rozumiemy to, dla tego też nasi doradcy dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu są w stanie ocenić, jaka będzie dla Państwa najlepsza opcja finansowania. Przykładowo dla części z Państwa najlepszą opcją będzie na przykład zakup domku za gotówkę, a dla kogoś innego kredyt hipoteczny. Dodatkowo my jako deweloper bierzemy na siebie całą dokumentację potrzebną do zakupu naszych nieruchomości, taką jak na przykład akty własności. W ten sposób nasi klienci nie są narażeni na dodatkowy stres związany z zakupem naszych nieruchomości, czy też nie tracą oni niepotrzebnie czasu, ponieważ wszelkie formalności staramy się sami załatwić oraz w sposób maksymalny je skrócić. Dzieje się tak, ponieważ zależy nam na Państwa zadowoleniu. A dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy, jaką posiadają nasi specjaliści, jesteśmy w stanie to Państwu zapewnić. Dzięki nam nie muszą się Państwo obawiać, że inwestycja będzie nietrafiona. Równie istotne jest też to, że w całości od samego początku, aż do końca to my odpowiadamy za inwestycję, gdyż w przeciwieństwie do innych deweloperów, nie korzystamy z usług podwykonawców. Wszystkie prace są realizowane od samego początku przez nas, a co za tym idzie mamy pełną kontrolę nad jakością inwestycji. W ten sposób można uniknąć też swego rodzaju przepychanki, jeżeli dojdzie do jakichś uchybień. W takim przypadku od razu przystępujemy do napraw gwarancyjnych, natomiast u innych deweloperów sytuacja wygląda w ten sposób, że, deweloper zwala sprawę na podwykonawcę, co często wydłuża sprawę w czasie, co sjest szczególnie uciążliwe, jeżeli podwykonawca nie poczuwa się do odpowiedzialności. Dzięki nam mogą Państwo uniknąć tego typu ekscesów.

Podsumowanie

Nasza oferta jest kierowana do wszystkich, ponieważ każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Jedni będą ją cenili za podejście do ekologii, gdyż domki są zarówno wykonane z wysokiej klasy materiałów ekologicznych, jak również korzystają z alternatywnych źródeł energii, jakimi niewątpliwie są przecież panele słoneczne. Zwolennicy tego typu źródeł energii na pewno docenią również to, że dzięki panelom fotowoltaicznym mogą zaoszczędzić rocznie sporo pieniędzy, szczególnie jeśli połączą instalację fotowoltaiczną z instalacją rekuperacyjną, dzięki nam ekologia jest na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wtedy możemy liczyć na naprawdę duże oszczędności, jeżeli chodzi o ogrzewanie naszego domku. Jeszcze inni docenią naszą ofertą za położenie, a mianowicie bliską lokalizację trzech jezior, gdzie miłośnicy wypoczynku na łonie natury znajdą coś dla siebie. Ponadto dzięki dogodnej komunikacji miejskiej mogą oni bez problemu dotrzeć do centrum Olsztyna bez konieczności zasiadania za kółkiem, a nawet jeśli się na to zdecydują, to również nie ma problemu z dotarciem do jakiejkolwiek części Olsztyna.

Być może obawiasz się formalności związanych z zakupem nieruchomości ?

My to rozumiemy, dla tego nasi doradcy w miarę możliwości załatwią za Państwa wszelkie możliwe kwestie związane z dokumentacją, jak choćby sporządzenie aktu własności. Pomagamy też w ustaleniu dogodnego dla Państwa sposobu finansowania zakupu. Dzięki nam sprawy formalne, jakie normalnie mogą spaść na klienta, są ograniczone do minimum. Kolejnym atutem jest to, że kwestię ostatecznego wykończenia zostawiamy klientom, gdyż dzięki temu każdy może dostosować swój domek według własnych potrzeb. W ten sposób nie narzucamy klientom co powinni zrobić lub mieć w swoich własnych domach. Mimo to jednak staramy się utrzymać odpowiednio wysoki standard nieruchomości, na przykład poprzez montaż ogrzewania podłogowego. Z tych powodów osiedle Nowe Redykajny jest atrakcyjne zarówno dla osób młodych, jak i też starszych, szukających wytchnienia na starość.