Cztery rzeki, 15 jezior i ponad 20 % powierzchni miasta porośniętej lasami – to opis największego miasta na Warmii – Olsztyna. Jest to miasto niewątpliwie wyjątkowe. Stanowi połączenie korzyści oferowanych przez aglomeracje miejskie, m.in. dostępu do dóbr kultury i nauki, rynku pracy, ale także do dobrodziejstw natury, w tym codziennej możliwości obcowania z przyrodą. W północnej-zachodniej części Olsztyna znajduje się dzielnica Redykajny, położona bezpośrednio nad jeziorem Redykajny. Na terenie osiedla znajdują się także jeziora Żbik i Podkówka. Wokół jezior, od połowy lat 90-tych XX wieku, powstała głównie zabudowa mieszkaniowa: jednorodzinna i szeregowa. W związku z tym dzielnica ta charakteryzuje się spokojem i kameralnością. Dużym atutem jest także łatwy dostęp do niezbędnych usług, takich jak: sieciowe i prywatne sklepy spożywcze, dyskonty czy też apteka. Na teren osiedla doprowadzone są trasy dwóch linii autobusowych, zapewniających szybki i komfortowy transport do innych dzielnic Olsztyna. Taka lokalizacja jest doskonałym wyborem dla osób ceniących ciszę, kontakt z naturą, a także chcących zamieszkać we własnym domu zaopatrzonym w urządzenia i instalacje chroniące środowisko.

osiedle domków szeregowych Nowe Redykajny Olsztyn

Pierwsze tak nowoczesne osiedle w Olsztynie

   Atuty dzielnicy Redykajny dostrzegł deweloper CNS Development podejmując się inwestycji o nazwie Osiedle Nowe Redykajny.  Deweloper ten funkcjonuje na rynku usług budowlanych już od wielu lat, realizując wiele inwestycji jako podwykonawca. Obecnie, wykorzystując nabyte na przestrzeni lat wiedzę i doświadczenie, wchodzi na rynek nieruchomości z inwestycją nowych domów deweloperskich. Jest ona podzielona na 2 etapy. W pierwszej kolejności oddanych zostanie 10 domów szeregowych, a całość przedsięwzięcia stanowić będzie 40 domów w zabudowie segmentowej, położonych przy ulicy Poziomkowej. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu to lipiec 2021 roku. Jest to propozycja skierowana dla osób szukających komfortu i wygody, a przy tym ceniących nowoczesność i wyjątkowy design. CNS Development podejmując się projektu pod nazwą Osiedle Nowe Redykajny miał na celu stworzenie unikalnego miejsca na mapie Olsztyna. Powstające domy cechować się będą funkcjonalnym wnętrzem wykończonym designersko, a zarazem estetycznie. Ponadto, każdy z domków wyposażony będzie w szereg rozwiązań proekologicznych.

„Zielony dom” wśród jezior i lasów

Każdy z domów szeregowych posiadać będzie przyłączenie do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także prąd i ogrzewanie. W cenie wliczone jest także wykonanie elewacji budynku. Przygotowane przez dewelopera zagospodarowanie działki obejmuje: chodnik i podjazd pod garaż wykonane z kostki brukowej. Frontowa część ogrodzenia będzie elementem reprezentacyjnym, natomiast pozostała część wykonana będzie z siatki. Jeśli chodzi o wnętrze budynków w standardzie deweloperskim wykonane zostaną tynki, posadzki, stolarka okienna i częściowo stolarka drzwiowa (drzwi wejściowe oraz brama garażowa). Wewnątrz domów położone zostaną: instalacja wodno – kanalizacyjna, instalacja elektryczna z gotowymi włącznikami oraz ogrzewanie podłogowe, rozłożone na parterze i piętrze. Zgodnie z projektem, każdy z domów w szeregu składać się będzie w dwóch poziomów, z wbudowanym z bryłę budynku garażem jednostanowiskowym. Parter budynku stanowić się będą:

  • garaż, będący w stanie pomieścić zarówno duży samochód, jak również rowery lub narzędzia ogrodowe,
  • wiatrołap, który można zabudować, np. szafą na wymiar,
  • kotłownia,
  • hol,
  • łazienka,
  • salon z aneksem kuchennym.

Domki posiadają także taras, umożliwiający korzystanie z uroków otaczającej je zieleni.

Na drugą kondygnację budynku składają się:

  • 4 pomieszczenia przeznaczone do dowolnego wykorzystania i umeblowania. Może to być zarówno pokój dziecięcy, sypialnia, garderoba lub gabinet.
  • Duża łazienka, umożliwiająca zainstalowanie prysznica lub wanny

Budynki wykończone zostaną z najwyższej jakości, ekologicznych materiałów budowlanych. Docelowy standard wykończenia to standard deweloperski, pozwalający właścicielom na aranżację według własnego uznania. Dostępne są dwa warianty: budynek szeregowy wewnętrzny usytuowany na działce o powierzchni 225 mkw. lub segment zewnętrzny zlokalizowany na działce o powierzchni od 340 do nawet 460 mkw.

Fotowoltaika i pompy ciepła w standardowym wyposażeniu

   Nadrzędnym celem CNS Development jest satysfakcja i zadowolenie klienta. Dlatego też rozwiązania projektowe i aranżacyjne są na bieżąco analizowane i w razie potrzeby modyfikowane, tak aby sprostać nawet najwyższym oczekiwaniom przyszłych właścicieli budynków. W związku z tym zrezygnowano z pierwotnie planowanego ogrzewania gazowego na rzecz alternatywnego, bardziej ekologicznego rozwiązania jakim jest pompa ciepła zasilana panelami fotowoltaicznymi.

Deweloper Olsztyn - fotowoltaika w cenie zakupu domu szeregoweg

Jakie są zalety i jak działa fotowoltaika oraz dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne także finansowo?

Najogólniej rzecz ujmując, prąd pozyskiwany jest z energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych, których ilość i rozmieszczenie dobierane są indywidualnie do metrażu budynku oraz zapotrzebowania mieszkańców, określanego według zużycia. W przypadku inwestycji Osiedla Nowe Redykajny skumulowana przez panele słoneczne energia zużywana jest przez pompę ciepła do ogrzania bądź schłodzenia pomieszczeń, za pomocą ogrzewania podłogowego. Natomiast rekuperacja pozwoli na odzyskanie „uciekającego” zazwyczaj w domach ciepłego powietrza oraz zapewni stały dopływ świeżego powietrza. Nadwyżka energii elektrycznej, jeśli takowa powstanie, zostaje odkupiona na preferencyjnych warunkach przez wybranego dostawcę prądu, a następnie odzyskana pod postacią niższych opłat za prąd.

W efekcie w skali roku cała inwestycja okazuje się być bardzo korzystna zarówno pod względem ekologicznym jak i finansowym. Aby uzyskać wymierne efekty warto skontaktować się ze specjalistą z biura deweloperskiego CNS Development, który pomoże w dobrze dostosowanej do danego szeregowca instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła (więcej informacji na stronie: https://cnsdevelopment.pl/panele-fotowoltaiczne-sposobem-na-moj-prad/).

Innowacje i wysoki standard

Wyjątkowo nowatorskim pomysłem, a zarazem kolejnym ukłonem dewelopera w stronę klientów jest zainstalowane urządzeń m.in. klimatyzacyjnych, wyprodukowanych przez japońskiego producenta Mitsubishi Electric. Ich niewątpliwą zaletą, oczywiście oprócz jakości wykonania, jest możliwość zarządzania zdalnego poprzez dedykowaną aplikację mobilną. Zastosowane podejście jest zarówno nowocześniejsze, jak i bardziej przyjazne dla środowiska. Projektowane domy segmentowe, będą więc zasilane w energię elektryczną powstałą dzięki działaniu zainstalowanych na dachach, panelom fotowoltaicznym. Natomiast pompa ciepła z rekuperacją odpowiedzialna będzie za ogrzanie budynku oraz podgrzanie wody. Ponadto, zainstalowane w pomieszczeniach urządzenia klimatyzacyjne latem i zimą zapewnią komfortowe warunki termiczne ich mieszkańcom. Zastosowana technologia zapewni lepszy bilans cieplny budynków i nie będzie źródłem szkodliwej emisji dwutlenku węgla. A zatem cała inwestycja będzie zapewniała mieszkańcom nie tylko komfortowe warunki mieszkaniowe, ale także służyła otaczającej ich przyrodzie.

Ekologiczne domki szeregowe w Olsztynie

  Z całą pewnością, zakup oferowanych przez CNS Development domów szeregowych jest doskonałym wyborem. Z uwagi na obecną sytuację na rynku nieruchomości i w sektorze budowlanym oferowana przez nas jakość zarówno materiałów jak i wykonania, przy jednoczesnym zastosowaniu proekologicznych rozwiązań, w stosunku do ceny jest wyjątkowo atrakcyjna. Wybór naszego szeregowca jako inwestycji na przyszłość to także doskonała decyzja. Nowoczesny design, estetyka i precyzja wykonania naszych domków w połączeniu z urokliwymi zakątkami osiedla Redykajny to marka na lata.  Zachęcamy do kontaktu z nami. Bez problemu odpowiemy na wszelkie pytania.  Zapraszamy do kontaktu osobiście w naszym biurze deweloperskim przy ul. Poziomkowej w Olsztynie (na terenie Osiedla Nowe Redykajny), mailowo na adres: biuro@cnsdevelopment.pl lub telefonicznie pod numerem 535 063 994. Jeśli poszukujecie Państwo więcej informacji o naszych kolejnych planach inwestycyjnych, zachęcamy do obserwowania profilu CNS Development na Facebooku.